Wysyłki roślin realizujemy do końca listopada, przez okres zimowy można składać zamówienia, będą one realizowane wczesną wiosną.
Sprawdź szczegóły

Byliny na balkon

11-02-2019
Jeśli zastanawialiście się kiedyś czy na balkonie sprawdzą się inne rośliny niż jednoroczne surfinie czy petunie, to odpowiedź jest jednoznaczna: OCZYWIŚCIE !!!

 

Jakie rośliny wieloletnie na balkon?

Otóż jest ich całkiem sporo. W tym artykule skupimy się na bylinach ale równie pięknie prezentuja się w doniczkach trawy, wrzosy czy niskie iglaki.

Byliny na balkon:

Jeśli nasz balkon jest w cieniu lub dociera do niego niewiele słońca w ciągu dnia to powinniśmy wziąć pod uwagę funkie czy żurawki, ich różnorodność oraz piękne kolory liści bez pątpienia przyciągną wzrok sąsiadów. Równie dobrze poradzą sobie w cieniu tawułki Arendsa, dąbrówki rozłogowe czy bergenie.Jeśli jednak do balkonu dociera więcej słońca możemy sadzić niskie byliny kwitnące.

Pięknie w ozdobnych doniczkach prezentować się będą: astry, dzwonki, gaillardie, goździki, jeżówki czy pięknie pachnąca lawenda.
Możemy równie śmiało sięgnąć po przetaczniki, kłosowce, pysznogłówki czy szałwie.

Jak pielęgnować byliny w doniczkach?

 
Ważne żeby doniczki były odpowiednio duże, z dziurkami od spodu umożliwiającymi odpływ wody. Pamiętajmy również o nawożeniu naszych bylinek.
Na zimę koniecznie musimy zabezpieczyć doniczki włókniną szkółkarską oraz ustawić je na styropianie.