Jakie kwiaty do ogrodu w stylu orientalnym

Jeśli zachwyca Cię kultura azjatycka, idealnym wyborem będzie dla Ciebie projekt orientalnego ogrodu. Dobrze dobrane kwiaty stworzą w nim romantyczną atmosferę oraz pokażą piękno prawdziwej natury. Dzięki ich kolorom i zapachom poczujesz wyjątkową harmonię.


Cechy ogrodu orientalnego

Zastanawiasz się, jakie rośliny najlepiej pasują do ogrodu orientalnego? Chcesz dzięki nim stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, w której będziesz mógł poczuć namiastkę pachnącej i mieniącej się kolorami Azji? To właśnie dwie najważniejsze cechy orientalnego ogrodu: kolor i zapach. Uzyskać je można, wybierając odpowiednie gatunki kwiatów, krzewów i drzew.

Zapach i kolor kwiatów w ogrodzie orientalnym

Ogród orientalny ma za zadanie poruszać nasze zmysły. Nasz wzrok upaja się tu kolorami krzewów i kwiatów. Oryginalnie słodki i intensywny zapach zapewnią lilie orientalne Stargazer. Kwiaty te prezentują się niezwykle dostojnie. Czarują niespotykaną barwą nakrapianych różowo-białych płatków.

Piwonie (Paeonia lactiflora) wnoszą do ogrodu w stylu orientalnym niespotykane piękno i bogactwo koloru. Te odmiany kwiatów są dostępne w szerokiej palecie barw: od mocnej czerwieni, różu, żółci aż po śnieżnobiałą biel.Trzy odmiany storczyków: o różowych kwiatach stoplamek szerokolistny, o zielono-fioletowych kwiatach kruszczyk szerokolistny oraz o białych kwiatach bletilla pasiasta są wyjątkową i często spotykaną dekoracją orientalnych ogrodów.

Akcent czerwieni to kolor odgrywający obok zieleni i bieli ważną rolę w ogrodzie w stylu azjatyckim. Otrzymamy go, sadząc w odcieniach czerwieni rododendrony zwane także różanecznikami oraz azalie. Rododendrony zachwycają swymi okazałymi kwiatami już w maju, a ich intensywnie zielone liście zwracają na siebie uwagę nawet zimą.

Zieleń w ogrodzie orientalnym

W ogrodzie orientalnym jedną z najmocniej zaakcentowanych barw jest zieleń. Dadzą nam ją różnego rodzaju krzewy i drzewa, takie jak: tuje, cyprysy, sosny i jodły. Pięknymi, bardzo popularnymi w Azji odmianami, które można wykorzystać w swoim prywatnym projekcie ogrodu, są: drzewko dereń pagodowy, krzew liściasty aukuba japońska, bukszpan oraz klon jesionolistny Flamingo.

Kategorie