Jakie rośliny najładniej kwitną w październiku?

Jesień to dla ogrodników jedna z najpiękniejszych pór roku. Choć poranki stają się coraz mroźniejsze i słońca też już mniej, to jednak w ogrodach można zachwycać się kolorem i urokiem wielu roślin. Szczególnie październik to miesiąc, w którym wiele kwiatów pięknie kwitnie, a drzewa i krzewy bajecznie odbarwiają swe liście.

Jakie kwiaty kwitną w październiku

Zawilec japoński


W październiku nasz wzrok na pewno przyciągną kwitnące zawilce japońskie, „Bressingham Glow” -  Anemone Japonica.  Bylina sięgająca na wysokość 90 cm zachwyca kwiatami w subtelnych odcieniach różu. Zawilce japońskie są oryginalną ozdobą rabat. Ogrodnicy lubią je też sadzić w miejscach półcienistych przy ścianach altan i domów oraz pod drzewami.

Jeżówka

jezowka

W październikowe słoneczne dni oko niejednego ogrodnika ucieszy kwitnąca jeżówka, „Conetto Banana” – Echinacea. Słoneczna barwa kwiatów o wąskolistnych płatkach bajkowo rozjaśnia ogrodowe rabaty. W związku z tym, że roślina bardzo ładnie się ukrzewia, można ją z powodzeniem sadzić w większych grupach na ogrodowych skalniakach i w innych nasłonecznionych miejscach.

Ketmia

ketmia

Cenionym przez ogrodników jesiennym kwiatem jest Ketmia, Hibiscus „Summer Storm”. Roślina kwitnie w październiku, zachwycając swoim intensywnym różowym kolorem płatków i bordową barwą liści. Ketmia najlepiej się rozwija w miejscach nasłonecznionych, ale osłoniętych przed wiatrem. Lubi wilgotną i żyzną glebę.

Jakie krzewy kwitną w październiku

Budleja Dawida

pazdzernik

Budleja Dawida to krzew, który kwitnie w październiku, mieniąc się purpurowo-różowymi barwami. Roślina jest ceniona przez ogrodników za swój wyjątkowy wygląd oraz kwiatostany przyciągające rzesze motyli. Krzew Budleja Dawida lubi miejsca słoneczne, ale osłonięte od wiatru.

Hortensja bukietowa
hortenjsa

Hortensja bukietowa wprawia w zachwyt swoimi dużymi kwiatami w kształcie stożka, które przechodzą z koloru limonkowego w kremowy, aby ostatecznie zabarwić się na różowawy odcień. Krzew hortensji bukietowej dobrze się czuje w miejscach słonecznych i półcienistych.

Kategorie