Najpiękniejsze wiosenne kwiaty do ogrodu

 
Wiosna to jedyna pora roku, która tak mocno zaskakuje bogactwem barw i zapachów. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty do ogrodu zachwycają i nastawiają pozytywnie do życia. Uśpione zimą zmysły budzą się ponownie dzięki kwitnącym, pełnym magii i uroku roślinom. W otoczeniu wiosennych kwiatów najlepiej się relaksujemy, nabieramy sił do dalszej pracy, która czeka nas w ogrodzie.

Magia wiosennego ogrodu

Wiosenny ogród inspiruje, dodaje odwagi do zdobywania kolejnych umiejętności i wiedzy o pielęgnacji roślin. Ogrodnicy wiosną stają się niezwykle kreatywni. Potrafią z kawałka ziemi stworzyć miejsce magiczne, w którym chce się być i za którym się tęskni w zimowe wieczory.

Jakie rodzaje kwiatów najpiękniej kwitną wiosną?

Wczesną wiosną w ogrodzie zaczynają kwitnąć cebulowe rośliny wieloletnie lub dwuletnie. Najpiękniejsze i najbardziej przyciągające uwagę to te kwiaty, które towarzyszą nam od zawsze. Do najbardziej wyczekiwanych roślin sadzonych przed nastaniem mrozów, a zachwycających swą urodą już wczesną wiosną należą: krokusy, narcyzy, pierwiosnki, hiacynty i tulipany.

Kwiaty zwane zwiastunami wiosny

Do najpiękniejszych zwiastunów wiosny należą:

  • krokusy
  • narcyzy
  • pierwiosnki
  • hiacynty
  • tulipany

Odważne krokusy

Każdej wiosny mamy możliwość, aby poczuć w ogrodzie cudowną atmosferę. Tworzą ją pierwsze kwitnące kwiaty. Do najpiękniejszych roślin, którymi zachwycają się ogrodnicy, należą kolorowe krokusy. Kwiaty te rozwijają się z wieloletnich bulw. Kwitną już na przełomie lutego i marca, zwracając na siebie uwagę swoją małą posturą i wyrazistą barwą: żółtą, białą, fioletową lub pomarańczową.


Urocze pierwiosnki

Pasjonaci ogrodnictwa nie mogą pozwolić sobie, aby na ich działce nie zakwitły zgrabne pierwiosnki. Spośród zielonych i mocno rozłożystych liści wyłaniają się drobne kwiaty o wielu barwach. Drobne, bogato ukwiecone rośliny pięknie prezentują się na rabatach, ale także na ogrodowych skalniakach.

big_PIERWIOSNEK-WANDA

Dostojne narcyzy

Chyba każdy z wiosną kojarzy takie kwiaty, jak dostojne narcyzy. Dzięki licznym odmianom ogrodnicy mają możliwość tworzyć malownicze kompozycje, które zachwycają swoim wyjątkowym urokiem i zapachem. Narcyzy różnią się wysokością oraz kolorystyką. Najbardziej popularnymi są kwiaty o żółtej barwie, ale też coraz częściej spotykane są w ogrodach białe, pomarańczowe, a nawet dwukolorowe.

Pachnące hiacynty

Zapach i czar hiacyntów zwraca uwagę niejednego wielbiciela wiosennych kwiatów. Kiedy już zakwitnie, a najczęściej dzieje się to w kwietniu, ogród zaczyna się oryginalnie wyróżniać. Hiacynty jako wiosenne rośliny fascynują intensywnością zapachów oraz kolorem delikatnych kwiatów. Wśród wielu odmian na uwagę zasługują te w odcieniach czerwieni, różu, fioletu i błękitu.

Niezastąpione tulipany

Nie ma wiosny bez tulipanów. Nasze ogrody bez wątpienia powinny tonąć w wielu odmianach tej wiosennej rośliny. Tulipany różnią się między sobą strukturą kwiatu oraz intensywnym kolorem. Do malowniczo prezentujących się na ogrodowych rabatach należą takie rodzaje, jak: Cheers, Strong Gold, West Point czy Fancy Frills.

Kategorie