Wysyłki roślin realizujemy do końca listopada, przez okres zimowy można składać zamówienia, będą one realizowane wczesną wiosną.
Sprawdź szczegóły

Róża Pnąca "Golden Showers" (Rosa)

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: produkt dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 33,80 zł brutto
  • 36,40 zł
  • szt.

Róża z gatunku pnących, o półpełnych, żółtych, lekko pachnących kwiatach. Dorasta do 3  m wysokości i 2 - 3 m szerokości.

Róża sprzedawana w pojemniku c3 (3 litry)

Zasady pielęgnacji róż pnących

Róże pnące tworzą cudowne kompozycje, obficie porastając wszelakiego rodzaju podpory i mury. Jeśli już mamy upatrzone miejsce, gdzie mają się piąć kolorowe kwiaty, pamiętajmy, aby zachować  w czasie sadzenia odległość 20 cm od rusztowania. Miejsce szczepienia musi się znaleźć na około 5 cm pod ziemią.

Odmiana róż pnących pięknie się rozrasta dzięki swoim czepliwym kolcom. Kiedy sama roślina sobie nie radzi, warto ją wtedy wspomagać i przywiązywać pędy sznurkiem do podpory.

Kiedy sadzimy krzewy róż ozdobnych

Najlepszym terminem do sadzenia krzewów róż ozdobnych o odkrytych korzeniach jest jesienny październik. Kolejną dobrą porą na sadzenie nowych gatunków róż są wiosenne miesiące: marzec, kwiecień i maj. Zasady te nie dotyczą kwiatów wyhodowanych w doniczkach, te bowiem można sadzić przez cały rok. Warto też pamiętać, że róże pnące, krzewiaste i parkowe lubią miejsca w półcieniu. Pozostałe gatunki tych pięknych kwiatów dobrze się rozwijają na obszarach nasłonecznionych, ale przewiewnych.


Jakie wymagania glebowe do sadzenia róż

Róże trudno się przyjmują w ziemi piaszczystej i suchej. Mogą napotykać też na trudności w ciężkich glebach gliniastych i torfowych. Najlepszym rozwiązaniem do sadzenia krzewów róż ozdobnych jest podłoże piaszczysto-gliniaste, które jest przepuszczalne. Kolejnym atutem gleby idealnej dla wielu gatunków róż jest spora zawartość próchnicy o lekko kwaśnym odczynie pH 6,6-7.

Jak sadzimy krzewy róż ozdobnych

Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy w przypadku sadzenia róż, jest zamoczenie korzeni w wodzie na kilka lub kilkanaście godzin. Kolejnym naszym zadaniem jest wykopanie dołka. Najlepiej, jeśli jest on trzykrotnie większy od bryły korzeniowej i sięga na głębokość nawet na 50 cm. Na dnie dołka dajemy warstwę ziemi ogrodowej. Korzenie dokładnie przysypujemy ziemią. Nie zapominajmy o miejscu szczepienia, które powinno znajdować się poniżej poziomu gruntu. Jest to niezwykle ważne, bowiem decyduje o dobrym zimowaniu rośliny. Gdyby miejsce szczepienia było zbyt płytko w ziemi, róża jest narażona na przemarznięcie.

Jakie czynności po posadzeniu róży

Ziemię, w której posadziliśmy róże, warto udeptać, tworząc delikatne zagłębienie. Kolejną czynnością jest bardzo intensywne podlanie rośliny. Nie przejmujmy się tym, że powstanie lekkie błoto. Zawsze możemy dosypać pod różę dodatkowej ziemi. Roślinę warto ściółkować korą sosnową, aby zapobiec wysychaniu w tym miejscu gleby oraz zniwelować rozwój chwastów.