Berberys Thunberga "Boum" (Berberis Thunbergii)

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: produkt dostępny
  • 11,70 zł
  • szt.

BERBERYS THUNBERGA BOUM - Krzew o niewielkim wzroście, dorastający do 1 m wysokości, wzrost jednak powolny.

Liście w ciekawym kolorze - zielone upstrzone białymi łatkami. Jesienią przybierają barwę pomarańczowo-czerwoną.

Odmiana bardzo trwała.

Stanowiska słoneczne lub półcieniste, wszystkie rodzaje gleb.


WYSOKOŚĆ I DONICZKA SPRZEDAWANEJ ROŚLINY: wys. 30-35 cm/ szer. 35-40 cm/  C2 (2 LITRY)


Berberys Thunberga pięknie prezentuje się w małych i dużych przydomowych ogrodach. Wyróżnia się ciepłą kolorystyką i bajecznym kształtem. Jeśli marzysz o prostym w uprawie, praktycznym i eleganckim krzewie o niespotykanej barwie, to odmiany Berberys Thunberga są na pewno tym, czego szukasz.

Berberys Thunberga nie jest wymagający

Berberys Thunberga należy do krzewów, którym nie musisz poświęcać zbyt dużo czasu. Odmiany tej rośliny lubią ziemię o odczynie lekko kwaśnym. Krzewy Berberys Thunberga dobrze znoszą niespodziewane przymrozki, ale także okresową suszę. Roślina ta wyróżnia się wysoką odpornością na choroby i szkodniki.

Gdzie sadzić Berberys Thunberga

Przede wszystkim zadbaj o to, by Berberys Thunberga posadzić w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Zapewni to roślinie utrzymanie intensywnego koloru oraz pozwoli na obfite owocowanie. Krzewy tego typu potrzebują gleby, która szybko przepuszcza wodę. Wszystkie odmiany Berberys Thunberga nie będą tolerowały miejsc zbyt mokrych i wilgotnych.

Jak przygotować glebę dla Berberys Thunberga

W czasie sadzenia warto zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby. W celu dobrego rozluźnienia i zwiększenia przepuszczalności gleby, warto ją zmieszać wcześniej z torfem. Dzięki temu krzewy będą lepiej się rozwijały nawet w czasie dłuższej suszy. Szybszy wzrost zapewni roślinie mineralny nawóz bogaty w azot.

Jak dbać o Berberys Thunberga

Przycinanie odmian Berberys Thunberga warto zaplanować sobie na okres późnej wiosny lub wczesnego lata. Odmładzanie krzewu wymaga usunięcia starych i chorujących pędów. Co najmniej raz do roku warto też przyciąć te najmłodsze pędy, co sprawi, że Berberys Thunberga będzie bardziej gęsty i łatwiej go uformujesz przez przycinanie.

Jak ukształtować żywopłot z Berberys Thunberga

Berberys Thunberga idealnie nadaje się do tworzenia żywopłotów. Zaleca się, aby sadzonki sadzić w dwóch rzędach. Jeśli zależy Ci na gęstym żywopłocie, który chcesz kształtować, posadź 5 sztuk sadzonek na przestrzeni do 1 m. Do przycinania żywopłotu warto mieć rękawice, które ochronią dłonie przed ostrymi cierniami.