Wysyłki roślin realizujemy do końca listopada, przez okres zimowy można składać zamówienia, będą one realizowane wczesną wiosną.
Sprawdź szczegóły

Róża Angielska "The Pilgrim" (Rosa)

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: produkt dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 33,80 zł brutto
  • 36,40 zł
  • szt.

Wysokość/szerokość:  do 2 m wys. i 1,6 m szer.

Kwitnienie/kolor kwitów: kwiaty w kolorze żółtym, przy przekwitaniu bledną, o zapachu herbacianym  bardzo okazałe, półpełne / VI-X ( powtarza kwitnienie )

Liście / igły: ciemnozielone, skórzaste

Pokrój: róża o sztywnych, wysokich pędach

Stanowisko: lekko ocienione

Wymagania glebowe: małe wymagania co do gleby

Mrozoodporność: bardzo dobra

SPRZEDAWANA SADZONKA JEST W DONICZCE C3 (3 LITRY)

Róże są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Ich niepowtarzalne piękno oraz charakterystyczny słodki zapach kojąco wpływają na nasze zmysły. Wielość kolorów kwiatów i kształtów krzewów róż ozdobnych pozwala nam stworzyć oryginalne różane kompozycje, które w wyjątkowy sposób wyróżniają nasz ogród.

Kiedy sadzimy krzewy róż ozdobnych

Najlepszym terminem do sadzenia krzewów róż ozdobnych o odkrytych korzeniach jest jesienny październik. Kolejną dobrą porą na sadzenie nowych gatunków róż są wiosenne miesiące: marzec, kwiecień i maj. Zasady te nie dotyczą kwiatów wyhodowanych w doniczkach, te bowiem można sadzić przez cały rok. Warto też pamiętać, że róże pnące, krzewiaste i parkowe lubią miejsca w półcieniu. Pozostałe gatunki tych pięknych kwiatów dobrze się rozwijają na obszarach nasłonecznionych, ale przewiewnych.


Jakie wymagania glebowe do sadzenia róż

Róże trudno się przyjmują w ziemi piaszczystej i suchej. Mogą napotykać też na trudności w ciężkich glebach gliniastych i torfowych. Najlepszym rozwiązaniem do sadzenia krzewów róż ozdobnych jest podłoże piaszczysto-gliniaste, które jest przepuszczalne. Kolejnym atutem gleby idealnej dla wielu gatunków róż jest spora zawartość próchnicy o lekko kwaśnym odczynie pH 6,6-7.

Jak sadzimy krzewy róż ozdobnych

Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy w przypadku sadzenia róż, jest zamoczenie korzeni w wodzie na kilka lub kilkanaście godzin. Kolejnym naszym zadaniem jest wykopanie dołka. Najlepiej, jeśli jest on trzykrotnie większy od bryły korzeniowej i sięga na głębokość nawet na 50 cm. Na dnie dołka dajemy warstwę ziemi ogrodowej. Korzenie dokładnie przysypujemy ziemią. Nie zapominajmy o miejscu szczepienia, które powinno znajdować się poniżej poziomu gruntu. Jest to niezwykle ważne, bowiem decyduje o dobrym zimowaniu rośliny. Gdyby miejsce szczepienia było zbyt płytko w ziemi, róża jest narażona na przemarznięcie.

Jakie czynności po posadzeniu róży

Ziemię, w której posadziliśmy róże, warto udeptać, tworząc delikatne zagłębienie. Kolejną czynnością jest bardzo intensywne podlanie rośliny. Nie przejmujmy się tym, że powstanie lekkie błoto. Zawsze możemy dosypać pod różę dodatkowej ziemi. Roślinę warto ściółkować korą sosnową, aby zapobiec wysychaniu w tym miejscu gleby oraz zniwelować rozwój chwastów.