Wysyłki roślin realizujemy do końca listopada, przez okres zimowy można składać zamówienia, będą one realizowane wczesną wiosną.
Sprawdź szczegóły

Araukaria Chilijska - Igława (Araucaria araucana)

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: produkt dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 325,00 zł brutto
  • 234,00 zł
  • szt.

Wysokość/szerokość: 10-12 m wys.

Igły: skórzaste, w kształcie trójkątów

Pokrój: stożkowaty

Stanowisko: słoneczne, osłonięte

Wymagania glebowe: gleby wilgotne ale przepuszczalne,

Mrozoodporność: do -15 st, najlepiej zabezpieczyć na zimę

 

Araukaria ma bardzo elegancki, stożkowy pokrój, wygląda efektownie posadzona w ogrodzie na eksponowanym stanowisku. Po ok. 10 latach zawiązuje na końcach gałęzi szyszki. Pędy oraz pień Araukarii w całości są pokryte ostrymi, twardymi liśćmi które wyglądem przypominają łuski.

Araukaria ze względu na wrażliwość na niskie temperatury najlepiej będzie rosła w gruncie w rejonach nadmorskich, Dolnym Śląsku oraz na zachodzie kraju. Najlepiej przez pierwsze lata uprawiać to piękne drzewko w pojemniku zmieniając go na coraz to większy oraz pamiętając o dobrym drenażu. W okresie wiosenno letnim wystawiać drzewko na zewnątrz a na zimę przenieść do chłodnego, widnego pomieszczenia ( 0-5 st ). Araukaria potrzebuje miejsca słonecznego, ciepłego i osłoniętego ale odpowiednio wilgotnego. Co jakiś czas dobrze jej zrobi zasilenie nawozem do iglaków. Starsze egzemplarze, które przesadziliśmy do gruntu należy zabezpieczyć na zimę podsypując dolne partie korą oraz okładając włókniną i słomą.

Araukaria rośnie dość wolno, co roku wytwarza jeden okółek gałęzi.


pojemnik sprzedawanej rośliny: c5 (5 LITRÓW)/ wys. 60 cm